A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Genta Ismajli & Florin Kelmendi - Miqet E Vjeter


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2012

2012-02-09T11:59:47

Më Shumë Nga

Florin Kelmendi


FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Sikur era ik rinija
A po qan keshtu mandolina
Mbi qytetin qe po kote
Ku jeni o miqte e vjeter
Kah po na çon keshtu jeta
Era n`flokun tim eshte ndal
Per nje çast se ju po ktheheni

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e di tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
Po ben sonte nate e ngrohte
Do te degjojme serish bahun
Teksa yjet do te bijne ne det

FLORINI:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A i kujtoni keta tinguj
Permbi keshtjelle e permbi porte
Hin pulebardhat teksa zgjohet

Bashke Reff.
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite kur ishim fmi
Mund te dashurohen t`gjithe
Ne nuk mundemi
Ne nuk mundemi
Kush e din tash ku jane shkri
Ato dite plot lumturi
Nuk eshte lehte te jesh n`vetmi
Une e di

GENTA:
Ku jeni o miqte e vjeter
A ju gjej edhe nje here
M`thoni çka do t`thote kur naten vone degjohet muzika

Bashke:2x
Ku jeni o miqte e vjeter
Ku jeta ka arome porsi loti
Dhe nje dite kur te kthehem
Si dikur do te shendrise dielli


Ky tekst u dërgua nga Belieber-erza
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019