Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Per Ty

Se harroj emrin tende
gjithmon me sillet ne mend
dua te harroj dhe duke menduar
perseri ty te kujtoj

pa ty skam qka te jetoj
shpirti te don ste harroj
kujtimet nuk i fshi
kam mall dhe plot vetmi


tash u bene shume vite
e kujtoj momentin qe me ike
i kujtoj puthjet qe mi dhurove
zemren e djegur qe ateher ti ma vodhe


per ty kendoj per ty lotoj
per ty qdo nat nga nje kenge e kushtoj
them me vete a dot mundem te jetoj pa ty
ti harroj fjalet qe mi thoshe ne sy

mendova per momentet qe i kaluam
harrova se jam ende ketu ku qendruam
zemren e plasur qe vuan per ty
kutjimet e tretura mall dhe plot vetmi.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet