Gentinikqi Poezi
Gentinikqi

Tema: Poezi Trimërie


Drejtesia

Brenda teje buron
nje trimeri mjaft e madhe
por eshte nje qe te pengon
tek ajo zemer bujare

tash kthehen te gjitha
vuajtjet dhe loti
drejtesia ze vendin
mu ne mes tek fronti


aty ti do te jesh
i rrethuar ne gjdo ane
kur e di qfare te pret
pse kete gje e vazhdon

ndalu dhe mendo
per te ardhmen tende
do te shkosh ne qeli
vete me kemben tende

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0