Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jeta

Ne kete jet ka shum pengesa
shume hidhrime e shum te qeshura
nganjher edhe me merzi
nganjeher edhe ne vetmi

perplot dhurata ledhatime
plot pengesa e gabime
njerez jemi shume kuptojm
prej gabimit ne mesojme


Zemermire dhe zemerzi
secili ka tiparet e tij
besnik dhe i pabese
shkurtimisht nje jemi njerez

shum ndryshime po shkakton
jeta kto ty po ti dhuron
mendo mire para pergjigjes
shkruaj pik ne fund te fjalies.

- poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim