Gentinikqi Poezi
Gentinikqi

Tema: Poezi Për Gëzim


Kenge Dashurie

Nje kengetar i harruar
eshte ulur ne ballkon
kendon me kitare
kengen ashiqare

fillon nga nje stofe
dhe keshtu vazhdon
teli i shtrenguar
sa bukur tingellon


kengen e tij
askush se ka ndegjuar
eshte hera pare
dashurise duke i kenduar

ashiqarja ime dashur
sa shume une te dua
falmi dy syt e bukur
dhe ato buzet e tua


kohen smund ta kthej
por mundem te kthej ty
kendon kengetari
me plot dashuri

deri tek fundi i kenges
keshtu ai vazhdon
dashuris se vjeter.
ai i kendon

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2