Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shkollën


Kujtim I Vjeter

Nje muzik diku ndegjohet
nje fjal e re po kuptohet
qe na bashkon mua dhe ty
eshte fjala dashuri


ne dritare duke menduar
ate tingull duke degjuar
tash ket fjalen kuptimplot
kur e thua ti derdh lot


mos u bej kurr pishman
njeriu njeher dashuron
provo ket edhe ti
kupto fjalen dashuri.

- poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim