Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mërgimin

Mergimtari

Nje ngushtsi ne shpirt
mua me kaploi
kur ju lash te dera
pa asni fjal ne goj


pse me lat te iki
ne at kurbet te zi
tash me ka kapluar
mall dhe plot vetmi

dola nga ajo dere
nga dera e shtepis
duke menduar me mir
me ato ment e rinis

von e kam kuptuar
se nuk ka si vendi yt
dua qe te kthehem
ne vendlindje per se dyt

hallall ma bon moj nan
edhe ti o bab
se ju lash duke me prit
se do te vi nje dit

tani nuk ka me shprese
edhe sikur te vi
sepse rinin time
une e plaka ne vetmi.

- poezi nga Gentinikqi


- Poezia u dërgua nga Gentinikqi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet