A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

Nje arome po kundermon
disa lule po lulzojn
qiellii kalter eshte i hapur
te gjith zogjte tani kan ardhur

Shum bukuri shum lumturi
na solli pranvera mua dhe ty
per te gjithe ne veqanti
pranvera troket ne gjdo shtepi

Zemrat tona tani jan hapur
nga nje dimer qe jemi plakur
lulet qelin ne qdo vend
ne qdo koder ne qdo cep

Ta shijojm edhe ne ket dite
qe me muaj e kemi prit
te gezuar te jetojm
nenen natyr ne ta shfrytzojm.

- poem written by Gentinikqi


- Submitted by Gentinikqi -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  317

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019