Më mbaj mend (për 1 muaj)

Puna

Marr fletoren dhe po shkruaj
per nje pune te papercaktuar
qdo gje ka vlere ne kete poezi
per te gjitha punet ne pergjithesi


Dikush punon dhe dikush rri
secili e ka per veten e tij
rezultatet ne fund shihen
eshte e thjeshte dhe do te binden


Puno sot dhe neser flasim
pa fakte mos ta zgjasim
lufto vetem per arritjen
te nesermen do marresh gjithe meriten

Dikush keto fjale i ka merzi
por puna ty te ben njeri.

- Poezi nga Gentinikqi

- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  54

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet