Më mbaj mend (për 1 muaj)

Te Humburit

Ku mbeten gezimet
ku mbeten hidherimet
ku na mbeti kenga
pse na iken endrrat

pse spo themi me te dua
pse me sjemi te tubuar
pse kujtimet jan tretur
dhe gjdo gje eshte e heshtur


pse iken dhe me su kthyen
perseri ne shtepi
athua zoti i madherishem
do te beje ndonje mrekulli


dua qe te kthehen ata perseri
ti kalojn ditet plot me lumturi
te lutem ti o zot beje ket mrekulli
na e kthe familjen perseri ne shtepi.

- Poezi nga Gentinikqi

- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim