Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trishtimet

Qdo enderr perfundon
si kujtimi jone
me heret ti thoshe
ska si dashuria jone


qfare fituam nga kjo
qdo gje e lam pas
malli me vret
me thot qe je larg


vrapoj pas teje
si nje i derrmuar
se kjo zemra ime
kurr nuk ka te shuar

i mjere dhe i ngrat
une luftoj vetem per ty
ti le nje zemer te thyer
trishtim dhe plot vetmi.

- Poezi nga Gentinikqi

- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim