Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ëndrrat


Enderrat Me Ty

Me vete te marr
ne enderrat e mija
gjej nje vend per tu ulur
pastaj me ik si flutur


me nuk mund te ze
kete e kam provuar
qdo dit qdo sekond
pas teje duke vrapuar

mbi lule ti ulesh
ne enderrat qe i shoh
mendja dhe zemra me dergojn
ne at vend ku ti jeton

me shfaqesh ne drit
shum her edhe ne erresir
shpesh me shfaqesh duke ikur
e une duke qajt si femi

perfundimin e kesaj endrre
e kam mesuar permendsh
e di edhe oren kur zgjohem
dhe te gjitha i bej lemsh

sdua te njejten enderr
te vazhdoj te shikoj
dua qe vertet ne jete
te ndjej te perqafoj.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim