Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjan Dema - Ti Je Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Larg meje ti je,
e ndjen mungesën e dashur
Vetmia na pushtoi,
Ne të dy kaq thellë.
E di që të mungoj,
E di që më mungon
Në sytë tanë ka mall,
Në sytë tanë ka lot

Në shpirt jam i lënduar,
Në mëndje i shkatërruar.
Në ndjenja i vetmuar,
Nga njerëzit i harruar
Dhe mërzitja më bën
Të shkruaj.
Më bën të qesh,
Por dhe të vuaj
Më rikthen ato mendime,
Ato çaste ledhatime.
Ato puthje nën shikime
Përkëdhelje dhe llastime

Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie
Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie

Në shpirt jam i lënduar,
Në mëndje i shkatërruar.
Në ndjenja i vetmuar,
Nga njerëzit i harruar
Dhe mërzitja më bën
Të shkruaj.
Më bën të qesh,
Por dhe të vuaj
Më rikthen ato mendime,
Ato çaste ledhatime.
Ato puthje nën shikime
Përkëdhelje dhe llastime

Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie
Ato fjalë dashurie
Ato çaste xhelozie

Se di sa do zgjasë
Kjo vetmi...
Prandaj të lutem
Kthehu ti


Ky tekst u dërgua nga Juna


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gentjan Dema - Ti Je Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Larg".
3. Video është e këngës "Ti Je Larg", por nuk këndohet nga Gentjan Dema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gentjan Dema:


Komente 0