A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Liman Rekaj

Yll ne trimeri
Luftove per liri
Luftove per vatan
Me shpat e jatagan

Gjithmon ke qenë
Gjithmon do te jesh
Ghithmone ne zemrat tona
Vende do te kesh

Edhe pse ke vdekur
Ende je gjall
Shkolla jon me krenari
Emrin tend e mban

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019