Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Per Nënën

Ndjehem Krenare Për Ty Nënë

Paraja nuk ka vlerë,
po te kesh nënën
pranë përherë.

Nëna është si dielli
në luginën e vdekjes,
një pikë lot i saj
ta shuan tërë etjen.

Syte e saj te bukur
çdo ditë na shohin me dashuri,
s'ka asgje më të bukur në botë
nënë sesa ti.

Ti nene me mesove se si te ecja,
ti nene me mesove se si te buzëqeshja.
Per cdo te mirë dhe veshtirësi gjithmonë
u mbeshteta nene vetem tek ti.

Vargje te bukura
tani per ty po shkruaj,
kur s'te kam ty pranë
une ndihem si e huaj.

Me ndihmen tende nene kalova shumë veshtirësi,
ndjehem shumë krenare
qe kam nje nene si ti

- Poezia u dërgua nga Gerta Bardhoshi -Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3teksteshqip.com © 2007 - 2017