Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerta Heta - Inspirim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Andi Dhoska

Teksti:

Gerta Heta

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

17/04/2010

2010-04-16T23:19:35+00:00Ref:
Cdo herë që mbyll sytë
vec ty t'mendoj
cdo herë ëndërroj,
vec ty t'shikoj,
inspirim je ti,
frymarrje për mua je
Dhe eci në rrugë,
vetëm nuk jam
Me mua ti je,
N'mendime të kam
Je larg, të ndjej
njësoj sikur t'ishe ktu.

Pa u ndje,
në jeten time hyre nje dite,
dhe une e kuptoj,
ti do rrish shumë gjatë,
dhe në zemren time
dhe kur me prek
s'dua ky cast kurr te mbaroj,
me jep jetë
me dashurinë që dhuron

Ref:
Cdo herë që mbyll sytë
vec ty t'mendoj
cdo herë ëndërroj,
vec ty t'shikoj,
inspirim je ti,
frymarrje për mua je
Dhe eci në rrugë,
vetëm nuk jam
Me mua ti je,
N'mendime të kam
Je larg, të ndjej
njësoj sikur t'ishe ktu.


Ky tekst u dërgua nga  blerina
Më Shumë Këngë Nga Gerta Heta:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet