A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gezim Kaso - Vatani


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/05/2018

2018-05-16T17:00:06

Music:

Vojsava Alia

Music & Arrangement:

Vani Rushiti


Ikim nga vatani
Kyçin i çojmë portës
Seç na iku jeta
Rrugëve të botës
Vila gradaçela
Ngrita me këto duar
Kthehemi ku lindëm
Gjejmë shtëpinë rëzuar

Këto janë halle
Për ti qarë me lotë
Un po i këndoj o shok
Se nuk i qaj dotë

Se në vënd të huaj
Të bëhesh dhe mbret
Prap shkallë të huaja
Hipën edhe zbret
Nëpër shkallë hallesh
Hipim edhe zbresim
Emigrant të huaj
Bij të Shqipes mbesim


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019