Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika - Une E Dua Shqiperine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Une e dua Shqiperine
Me gegnine, me tosknine
Per ate sofer bardh si bore
Ku rrine bashk lab e malesor

Une e dua Shqiperine
Me Kosoven, Camerine
Per Ulqin e Gostivar
Dhe per lotin mergimtar

Ref.
Une e dua token nan’
O bukes, buke e ku i kane thane
O gjakut, gjak
O zanes, zane
Se jam shqiptar-o
Tjeter s’kam dasht-e
Vec zemrat tona-a
Te rrahin bashke

Une e dua Shqiperine
Per nje vajze gjeraqine
Per tim bir qe po lodron
Per manarin qe blegron

Une e dua Shqiperine
Per rinine e mencurine
Dhe per djepat me stoli
Dhe per varret me lavdi

Ref.
Gezim Nika
Publikimi: 01/12/1998


Gezim Nika - Une E Dua Shqiperine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une E Dua Shqiperine".
3. Video është e këngës "Une E Dua Shqiperine", por nuk këndohet nga Gezim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gezim Nika:


Komente 0