Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika - Bien Tupanat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Ç'janë këta gurë o t'bardh e t'zi
dikush krushqit na i ka ngri
nai ka ngri e nai ka bo gur
o krushqit ton o me flamure.

n'dardani bien ni tupan
krushqit vien me kapuq tbardh
cili eshte krushku i pare qe prin
o eshte flamuri kuq e zie.

cili eshte krushku i dyte me radh
skenderbeu me shpaten zjarr
krushk i tret eshte naimi
o mic sokoli thrret kushtrimin

1000 vjet ecen kta krushqe
si e ka emrin kjo nuse
liri emrin asaj ja thon
o lind e rrit ne gjakun tone

nusja jone kur nuk vritet
Çdo pik gjaku ajo rritet
ku e derdh shqiptari gjakun
o lart liria ngreh bajrakun.


Ky tekst u dërgua nga Berati Nga Kosova.Gezim Nika
Publikimi: 30/04/2008


Gezim Nika - Bien Tupanat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bien Tupanat".
3. Video është e këngës "Bien Tupanat", por nuk këndohet nga Gezim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gezim Nika:


Komente 0