A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 27-04-2016
  Vëllezërit e famshëm nga Ferizaj kanë bashkuar forcat për të sjell një projekt të përbashkët muzikor. 150/150557 Bëhet fjalë për dy nga reperët më të pëlqyer të momentit, Mozzik dhe Getinjo të cilët pas disa bashkëpunimeve me artiste femra, kanë vendosur që këngën e re ta sjellin së bashku. 150/150559 “Toni Montana” mban titullin kënga, e cila do të vijë e realizuar me videoklip, xhirime e të cilit tashmë janë realizuar. 150/150560 Me muzikë nga Zapp & Chriss bashkëpunimi i parë i dy vël...

 • 18-03-2016
  Reperi i njohur Getinjo ka kohë që ka paralajmëruar ardhjen e projektit të tij më të ri muzikor, këngën e re me titull "Monster" e cila kësaj radhe vjen në bashkpunim me një artiste të re Babygee. Kënga është rnb, e ndërsa është punuar nga pjestarët e tjerë të On Records, Zzap & Chris. Tekstin e këngës e ka shkruar vetë Getinjo. Videoklipi është realizuar në Prizren nga produksioni XL Pro Videolux, e ndërsa në klip shfaqet edhe valltarja e njohur Jeammy Blessed....

 • 17-10-2015
  Reperi Getinjo tashmë është në përfundim të përgatitjeve të tij të këngës “Lavire” e cila pritet të lansohet së shpejti. Në një intervistë për Tribuna Channel, Getinjo ka folur edhe për marrdhënien me vëllaun e tij Mozzik. “Ne jemi vëllezër dhe s’ka dashni ma të madhe sesa për vëllaun. Jemi të dyt të gëzuar që jemi të dytë në të njëjtin lami. Muzika është e vogël për me i prishë raportet me vëlla”, ka thwnw Getinjo transmeton indeksonline. Ndër të tjera gjatë kësaj interviste, Getinjo ka folur edhe për tatuazhet dhe kuptimin e ...

 • 15-10-2015
  Reperi Getinjo duket që pothuajse ka mbaruar përgatitjet për këngën e tij më të re me titull “Lavire”. Një titull ky që ende pa u publikuar ka ngjallur mjaft reagime nga një numër i madh i ndjekësve sidomos për protagonisten e këtij klipi. Gjatë ditës së djeshme reperi ka lansuar vetëm trailerin e parë të kësaj kënge e cila duket që do të përmbajë skena të nxehta, ndërsa që deri në lansimin e saj përfundimtar më pas pritet të shihet se si do të vlerësohet nga ana publiku....

 • 26-04-2014
  Reperi i ri nga Ferizaji, Getinjo, është në përgatitje të projektit të tij të ri. Reperi i hitit "Ajo" ka kohë që ka lansuar një numër projektesh dhe videoklipesh, e po vazhdon karrierën me sukses në skenën e hip hopit shqiptar. Edhe pse rallë i përfshirë në bashkëpunime, reperi emri i vërtetë i të cilit është Getoar Aliu, nuk e ka ndërmend që të ndërrojë trendin e tij. Pas duetit shumë të suksesshëm me Labinot Tahirin dhe Bleron, i cili ishte pa klip, pritet një tjetër goditje e Getit - kënga e re titullohet "No" dhe do të v...

 • 10-10-2013
  Reperi i ri nga Ferizaji, Getoar Aliu, ka publikuar këngën e tij të re me videoklip të titulluar “Kaos”. Kënga është një ngjarje e vërtetë, një rrëfim i reperit për një ngjarje që i ka ndodhur atij gjatë një udhëtimi ilegal ku edhe ishte futur prapa grilave. 122/122447 Kënga është punuar nga Shkumbim Nebihu dhe vet reperi, kurse videoklipin e ka realizuar Image Production. Reperi gjatë karrierës së tij ka ndërruar disa emra, por në projekt ai rrëfen se emri Getinjo është emri i tij definitiv artistik edhe pse nj...

 • 29-06-2012
  Reperi i ri nga Ferizaji, Ghetto, ka bërë të ditur se është në përgatitje të një kënge të jashtëzakonshme, me anë të së cilës do ta godasë estradën dhe të gjithë ata që janë përkrahës të anti-vlerave. Reperi i ri, i cili pa kurrfarë dyshimi është një prej talentëve më të mëdhenj të dekadës së fundit, thotë se është nënvlerësuar tepër nga reperët seniorë, të cilët as se si nuk po tentojnë të promovojnë të rinjt e talentuar. "Jam duke e përgatitur një diss që vërtet do t'i lë të gjithë me gishta në gojë...dissi ju dedikohet të gjith...

 • 20-06-2012
  Reperi nga Ferizaji, Ghetto, ka lansuar këngën e re "Baby" në bashkëpunim me Astron. Nga titulli mund të kuptojmë se kemi të bëjmë me një këngë dashurie, e cila sikur nga askush tjetër vihet në pah nga reperi i ri, i cili vazhdimisht po ngritet në piedestalin e potencialit të tij. Nuk dihet ende nëse kënga do të ketë videoklip, por një gjë është e sigurtë – kënga të cilën mund ta dëgjoni më poshtë premton të bëhet një hit....

 • 24-03-2012
  Është e premte mbrëma dhe është premierë. Reperi i ri nga Ferizaji, Ghetto, ka lansuar këngën më të re "Qëllimi", e cila menjëherë ka marrë vlerësime pozitive. Kënga "Qëllimi" është nderim për reperin e ‘labelit' TBA, Unikkatil, që mund të vërehet qartë nëse e dëgjoni këngën, ndërsa kjo nuk mund të konsiderohet aq rastësi pasi të dy reperët i përkasin pothuajse të të njëjtit stil. Ghetto për Telegrafin ka thënë se ai nuk e ka ndërmend të ndalet, do të vazhdojë derisa të arrijë majat e repit shqiptar dhe nuk mohoi e as nuk pohoi re...


Pages:
1

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018