A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yannis Ploutarchos

Μόνο Εγώ Σ' Αγαπάω (Mono Ego S'agapao) ➡ Unë Jam I Vetmi Që Të Do Ty

 Greqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Μόνο Εγώ Σ' Αγαπάω (Mono Ego S'agapao)

Νύχτωσε και θέλω, απόψε πάλι να σε θυμηθώ
Μόνος είμαι, κλαίω, και έχω τόσο ανάγκη να σε δω
Δεν είσαι εδώ, να πάρεις απ’ τα μάτια μου το δάκρυ
Δεν είσαι εδώ, και αισθάνομαι τρελός στο παρά κάτι

Μόνο εγώ σ’ αγαπάω, άκουσε με πονάω
Η καρδιά μου κοντεύει να σπάσει
Μόνο εγώ σ’ αγαπάω, άκουσε με πονάω
Δεν πιστεύω πως μ’ έχεις ξεχάσει

Νύχτωσε και ψάχνω, στα χέρια σου να πέσω να καώ
Ζω, μα δεν υπάρχω, σταγόνα μοιάζω στον ωκεανό
Δεν είσαι εδώ, αγέρι της ζωής μου πώς να ζήσω
Δεν είσαι εδώ, και πώς τη μοναξιά μου να νικήσω


Unë Jam I Vetmi Që Të Do Ty

Nata ka rënë dhe unë dua të kujtoj ty përsëri sonte
jam vetëm, duke qarë dhe me të vërtetë kam nevojë për të parë ty
nuk je këtu për të fshirë lotët nga sytë e mi
nuk je këtu dhe unë të ndjehen si unë jam duke shkuar çmendur

Unë jam i vetmi që të do ty, më dëgjoni, jam në dhimbje
zemra ime është gati të shpërthejë
unë jam i vetmi që të do ty, më dëgjoni, jam në dhimbje
nuk mund të besoj se më ke harruar

Nata ka rënë dhe unë jam duke kërkuar për duart tuaja të bien në to
jam i gjallë, por nuk jam ekzistoj, jam si një pikë uji në oqean
ti nuk je këtu era e jetës sime, Si mund të jetoj?
ti nuk je këtu dhe si mund ta mposhtur vetminë time?

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2018