A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Gili - Me Kast!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Me Kast"

Pjesëmarrëse në

VFM 2005

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2004


Nese nuk je i imi,mos qofsh as i asaj
nese une ne gji s'te mbaj as tjetra mos te paste,
i iki takimit,nuk dua te jemi bashke
por ne shoqerine e njejte takohemi pa dashte

Sa here takohemi ne qytet me teret fyti
une rrugeve shetitem vet,ti vete i dyti

Nese nuk je i imi mos qofsh as i asaj
Nese une ne gji s'te mbaj,As tjetra mos te paste
Ne vendet ku ne rrinim Dal rralle e me rralle
Se me tjetren je atje

E kete e ben me kast(kete e ben me kast)

Sa here takohemi ne qytet me teret fyti
Une rrugeve shetitem vet,ti vete i dyti

Me kast,tjetren e njofton me mua
une i di keto foret e tua
mjeshter i mashtrimeve,
Me kast flet per temat qe si dua
flet per tradhetit e tua
si me fol per cmimet e perimeve

Me kast,ti aktron se je i gezuar
ti me kast je zbukuruar
mjeshter i mashtrimeve
me kast flet per dashurine tone te dhimbshme
si diqka te pa rendesishme,
si me fol per cmimet e perimeve

x3
Me kast Mjeshter i mashtrimeve
Ti krejt i bene me kast mjeshter i mashtrimeve.
Me kast


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019