Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Oh Sa Budall  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Këngë e albumit:

"20 Vjet Në Diasporë"

Pjesëmarrëse në

VFM 2009

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2008

Komente

6 🔥

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:002X Qysh e lype e ke gjet
Dashurin e zgjodhe vet
vet je ra vet je vra, budalla.

E le e le e le dashurin time t`vertet
me nje tjeter nga un je larguar
qele qele qele zemren veq nje her ne jet
dhe prano se shum ke gabuar
ajo ajo po te provokon [krejt e din]
ajo ajo me tjerat flerton [krejt e din]
ajo ajo po te nervozon [krejt e din]
e ajo ajo o sa mire ta bon.

2X Ti je budall budall budaaall
me mua je tall e un te kom dasht vertet
o sa budall budall budaaalll
ajo po te ban prrall prall neper qytet.

2X Qysh e lype e ke gjet
Dashurin e zgjodhe vet
vet je ra vet je vra, budalla.

E le e le e le dashurin time t`vertet
me nje tjeter nga un je larguar
mshele mshele mshele tani kete kaptin ne jete
se per mua ti ke perfunduar
ajo ajo po te provokon [krejt e din]
ajo ajo me tjerat flerton [krejt e din]
ajo ajo po te nervozon [krejt e din]
e ajo ajo o sa mire ta bon.

2X Ti je budall budall budaaall
me mua je tall e un te kom dasht vertet
o sa budall budall budaaalll
ajo po te ban perrall perall neper qytet.


Ky tekst u dërgua nga  vanesa
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet