Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mërgimin

Malli I Nenes

ME SHAMI NE BALLE
PO FSHIN LOTET NENA IME
PER TE QMUARIN DJALE
QE RUAJTI SHUME KUJTIME

KUR VIE SERISH PLOTE MALL
E GEZIM DERDHEN LOTET ME DASHURI
NGA NE KUR LARGOHET
I DERDHEN LOTET ME DHEMBSHURI

NJE PUTHJE TE EMBEL
DHE PLOT DASHURI
I'A DHA TE SHTRNJTIT DJAL
QE E RRITI ME SHUME DASHURI

- poezi nga Gjejrane Dervishaj


- Poezia u dërgua nga Gjejrane Dervishaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet