Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Eja Ti Eja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

E mban mend sa endrra
Thurem ne t9 dy
E ne endrra ne lodronim
Bashe me dashuri
E kujtoj dhe vajtoj
Por vertet te gjithe ashtu me kot
Pse na ndane
Dikush te mori padrejtesisht

Jo fajtor nuk jam une
Por nuk je dhe ti, perse se di
Them serisht valle ku je ti
Dhe perseri...

Mbi buze akoma
Ndjej une puthjen tone te pare
Er' e saj permbi buze
Ende s'eshte thare
Valle kaq shpejt ti harron
Dhe kjo gje me teper me mundon
Se per çfare ende se di pse ike ti

Nuk e di ne ish frie
Nuk e di ne ishte dashuri
Perse duhej mos te te shija
Se di, se di

(refren)
Eja ti eja tek une
Nese gabova shume
Se te dua pa asnje çmim
S'di nese eshte gabim
-------- (dy here)

Serisht akoma
Ndjej une puthjen tone te pare
Er' e saj permbi buze
Ende s'eshte thare
Valle kaq shpejt ti harron
Dhe kjo gje me teper me mundon
Se per çfare ende se di pse ike ti

Nuk e di ne ish frie
Nuk e di ne ishte dashuri
Perse duhej mos te te shija
Se di, se di

Kur nje enderr nga endrrat te vjen ne jete
Ahere prit se probleme do te kete
Keto probleme veç dhimbje shkaktojne pafund
Por ete dhimbje e dua vertet, e dua shume

(Refreni)Nuk kemi video për këtë këngë.
Gjergj Jorgaqi - Eja Ti Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Ti Eja".
3. Video është e këngës "Eja Ti Eja", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0