Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gjergj Jorgaqi - Hej Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Qaj Dhe Qesh"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00Hej ti me thuaj perse
Kush je, çfare roli ke
Asgje s'te intereson
Kush vdes apo kush rron

Hej ti me thuaj se si
Alkol, cigare kur pi
Dhuron ti dashuri
Dhe s'pyet per asnjeri

Sa e çmendur je, nuk te kuptoj
Kur luan me te tjeret qe te kerkojne

Pa turp ti kur mashtron
Mohon dhe kur premton
Me thuaj ne ekziston
Nje zot qe ti e beson

Dhe pse te lutem me kot
Ti plot cinizem vazhdon
Nuk di se çfare erkon
Nuk di, as pretendon

Sa e çmendur je, nuk te kuptoj
Kur luan me te tjeret qe te kerkojne

Dhe pas pak ti me afrohesh
Dhe prane meje ti ferkohesh, sepse
Une merzitem ndoshta shume heret
Por nuk jam une si te tjeret qe rrejne

Une mendoj se s'je normale
Dhe pse seksi, e terbuar ti je
Ty te duket çdo gje formale
Dhe neqoftese s'te besoj une me tej

Sa e çmendur je, nuk te kuptoj
Kur luan me te tjeret qe te kerkojne

REF.:
çfare do ti, hej s'te besoj
Perse me ben te jem xheloz
Çfare do ti, hej s'te besoj
Mos u afro, e ke te kote

Dhe pse mundohesh
Ndoshta qe te me flasesh
Me mua s'mund te luash
Asnjehere

REF. 4x:
çfare do ti, hej s'te besoj
Perse me ben te jem xheloz
Çfare do ti, hej s'te besoj
Mos u afro, e ke te kote


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet