Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjergj Jorgaqi - Paradoks
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paradoks".
3. Video është e këngës "Paradoks", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gjergj Jorgaqi - Paradoks Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Paradoks"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Paradoks" kënduar nga Gjergj Jorgaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Hana Band. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Asgjë e mirë nuk pritet
Askush më nuk çuditet
Pse fundi ka ardhë…
Sa posht kemi ra

Madje njerz’t habiten
Si i kaluam vitet
Moti,shumë moti
Ne është dasht me u nda…

Vonë,tash është vonë
Ne përgjithmonë po ndahemi
O vonë,tash eshte vonë
Veç nga fjalët që fyejnë të përmbahemi..

ref:
Paradoks,na-na-na
Duhemi-ndahemi
E të dy
Për të mençur mbahemi

Paradoks,na-na-na
Cdo të mirë,e harrojmë
Paradoks,
Se më bashkë, ne sdo të jetojmë

Asgjë e mirë nuk pritet
Askush më nuk çuditet
Pse fundi ka ardhë…
Sa posh kemi ra

Madje njerz’t habiten
Si i kaluam vitet
Moti,shumë moti
Ne është dasht me u nda…

Vonë,tash është vonë
Ne përgjithmonë po ndahemi
O vonë,tash eshte vonë
Veç nga fjalët që fyejnë të përmbahemi...Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë