Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjergj Jorgaqi - Largohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Largohu".
3. Video është e këngës "Largohu", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gjergj Jorgaqi - Largohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Muzika & Teksti:

Gjergj Jorgaqi

Orkestrimi:

Gramoz Kozeli

Këngë e albumit:

"Stres"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Komente

Asnjë Koment

24/05/2004

2004-05-23T23:00:00+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Largohu" kënduar nga Gjergj Jorgaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz Kozeli

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adrian Rusta & Anita Vukpalaj - Largohu

Kur ti shkove nuk me the lamtumir’,
ktheve koken me le vetem ne erresir’,
kur ti shkove le zemren time,
i harrove ditet plot’ gezime.

Si munde te jesh’ nje egersir’,
te me lesh’ ne ket’ vend pa meshir’,
te coptohem e vetem gjithnje,
ne ket’ bot’ te eger, e ne ket’ bot’ te ftoht’.

Ti shkove, me le te vetem,
te roberuar, derisa te çmendem.
Dhe kur dua t’i thyej k’ta zingjir’,
lajmerohesh ti dhe prap me kthen’ n’err’sir’.

Largohu, largohu,
pran’ teje s’mund t’jetoj’,
bukuria jote mua me frikson,
largohu, largohu,
me nuk mund t’jetoj’,
zemra jote sot mua me lendoj’.

Sinan Vllasaliu - Largohu

Une jam udhetar i verber
Kerkoj jeten time pa kuptim
Pres trenin e fundit
Ndoshta ndonjehere do te kete kthim

Ref...x2
Largohu mos me mundo
Jeto jeten tende si di ti
Dhe kurre mos harro
Se jeta eshte ironi

Une jam udhetar i verber
Kerkoj jeten time pa kuptim
Pres trenin e fundit
Ndoshta ndonjehere do te kete kthim

Ref...x2
Largohu mos me mundo
Jeto jeten tende si di ti
Dhe kurre mos harro
Se jeta eshte ironi

Persa - Largohu

1st Couple:

Zemra ime e lenduar ska me durim, me premtove qe do rrish deri sa te vdes afer meje
ike mu largove s'me dhe nje mundsi, prap ti erdhe mu afrove po(r) sje me aj
ska me kthim rruga jone koha iku shpejt,dashurja jone nuk kthehet perseri eeee
nuk arrite qe tme doje sa te doja une po tani koha shkoj dhe nuk te dua ....

pre-chorous: te lutem largohu, largohu, uuuoooouuu

Chorous:
Largohu githcka po mbaron, nuk e di cfare kerkon, nuk e di cfare te t'them me , te lutem largohu.....
githcka po mbaron nuk e di cfare kerkon nuk e di cfare te t'them me , te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu....

2nd couple:

Jeta ime e vetmuar ska me kuptim, me premtove dashuri po as ti tani sje prane meje
une te besoja, te doja dhe ty te kerkoja, e lenduar vazdoja dhe kur ste harroja
bota jone mbeti boshe, boshe ke mbet dhe ti, koha e ftohte sjell ndjenja dhe vetmi eeeee
skam me zemer jam e vetme skam me lumturi po tani koha shkoj dhe ti po vuan ....

pre-chorous: te lutem largohu, largohu, uuuoooouuu

Chorous:
Largohu githcka po mbaron, nuk e di cfare kerkon, nuk e di cfare te t'them me , te lutem largohu..... githcka po mbaron, nuk e di cfare kerkon, nuk e di cfare te t'them me , te lutem largohu....githcka po mbaron nuk e di cfare kerkon nuk e di cfare te t'them me , te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohu, te lutem largohuuuuu.....

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë