Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha - Përherë Me Këngë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përherë Me Këngë".
3. Video është e këngës "Përherë Me Këngë", por nuk këndohet nga Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gjergj Suljoti & Fatbardha Hoxha - Përherë Me Këngë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Vaçe Zela

"Përherë Me Këngë"

Muzika:

Mark Kaftalli

Teksti & Teksti:

Betim Muço

Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+01:00Neper rruget tona
shkoj e vij gjithmone
lulet e gezimit gjith i pres
Cdo qelise e jetes
qe tek une pulson
vi tek ju edhe kengeve
Hyjne kenget dallge dallge
jeta jone sot
rrugeve te reja na kerkon
E na do te lire
dhe na do te forte
djellin ta lartojme permbi glob
Para jush kam erdhur
perhere me kenge
zemra mu peflak nga prushi i saj
aty jeni ju te dashur e te shtrenjte
kenge e arte deri ne damar


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Gjergj Sulioti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë