Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Suljoti - Zemrat Rrahin Veç Per Ty O Korça Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Korca ime, Korca e dashur,
Ishe nje qytet magjik.

Kush te pa dhe s’desh te ikte,
Dhe s’u kthye prap tek ty. ( 2 here )

Refreni :
Sdua moj, sdua moj,
Sdua moj ende te flas. o o
Emrat tane permbi kitare,
Neper tela do ti gjesh.

Korca ime, Korc’ e dashur,
Zemrat rrahin vec per ty. ( 2 here )

2 –
Ky shkelqem qe sot ke marre,
Sot e ka vec emrin tend.

Ishte dora e perendise,
Qe mbi ty derdhi argjend. ( 2 here )

Refreni :
Sdua moj, sdua moj,
Sdua moj ende te flas. o o
Emrat tane permbi kitare,
Neper tela do ti gjesh.

Korca ime, Korc’ e dashur,
Zemrat rrahin vec per ty. ( 2 here )
Gjergj Sulioti
Publikimi: 14/11/2015
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Skënder Rusi


Gjergj Suljoti - Zemrat Rrahin Veç Per Ty O Korça Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemrat Rrahin Veç Per Ty O Korça Ime".
3. Video është e këngës "Zemrat Rrahin Veç Per Ty O Korça Ime", por nuk këndohet nga Gjergj Suljoti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Sulioti:


Komente 0