A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  416
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Gjiko është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gjiko eshte nje emer i njohur per te gjithe, per shkak te bashkepunimeve te tij shume te suksesshme qe ka publikuar koheve te fundit. Emri i vertete i reperit eshte Asdren Gjikolli. I lindur ne Peje, kengetari ka ushtruar gjate adoleshences se tij sportin e rruges Parkour, prej te cilit ka marre edhe nofken Flyboy. Eshte angazhuar ne muzike qe ne femijeri, ndersa Hip Hop eshte tradite ne familjen e tij qe prej vitit 1997. Asdren Gjikolli shkoi ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Big Bang (Arbër Gjikolli)

I dashuri i

Elita Rudit

Anëtar i labelit

REDBOX Entertainment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twiter

Shto profile

zyrtare

667 (1 Hap Para Dreqit) (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Shtrejt
Papuqe Gucci
Gabime
Je Shku
Yjet Nalt
Edhe Tri
Si Me Def
Hajt Hajt
Mos Ma Përzij
1mishe


Artistë Të Ngjashëm:

Cyclone

BlackLion

Blasta

I.N.S.E.C.T

Bonsaton

Gent Fatali

Real Mc

Niil-B

Tensioni G

Lil' Liri


Tags: Gjiko, Asdren Gjikolli, Gjiko Fly Boy, Gjiko Flyboy

Gjiko në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018