Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjiko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  704
 • Emri i Vërtetë:
 • Asdren Gjikolli
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Gjiko është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gjiko eshte nje emer shume i njohur per te gjithe, per shkak te bashkepunimeve te tij shume te suksesshme qe ka publikuar koheve te fundit. Asdren Gjikolli, apo Gjiko siç njihet nga publiku, ka arritur qe per nje kohe shume te shkurter kenget e tij te kthehen nder hitet me te mira shqiptare. Eshte angazhuar ne muzike qe ne femijeri, ndersa Hip Hop eshte tradite ne familjen e tij qe prej vitit 1997. Ai bashkepunon me vellain e tij Big Bang dhe pro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Anëtar i labelit

REDBOX Entertainment

Bashkëshorti i

Elita Rudit

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Komente

25 🔥Energjiko (2018)

667 (1 Hap Para Dreqit) (2012)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (75)

17
19
25
18
28
0
8
18
12
7
47
23
13
30
23
40
6
36
35
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Alidema

Elinel

Lil' Liri

Niil-B

Gent Fatali

GT

Tensioni G

Real Mc

Bonsaton

Tiki

Tags: Gjiko, Asdren Gjikolli, Gjiko Fly Boy, Gjiko Flyboy


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet