Gjon Ukaj
Gjon Ukaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Gjon Ukaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Në vitin 2015, Gjon Ukaj publikon albumin "Këngë Dasmash". Më datë 25 Korrik 2016, Gjon Ukaj publikon videoklipin "Kafja E Mengjesit". Në vitin 2016, Gjon Ukaj publikon albumin "Kafja E Mengjesit". Më datë 23 Maj 2017, Gjon Ukaj publikon videoklipin "Nata E Beqarise". Muzika e këngës u punua nga Miti Geci, teksti u shkrua nga Egzon Pireci. Më datë 17 Qershor 2017, Gjon Ukaj publikon videoklipin "Nice". Muzika e këngës u punua nga Kres...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0