Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Gjoni Athanas & Avni Mula - Shprese  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1962

1962-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Avni Mula

Pjesëmarrëse në

Festivali I 1-Ë Në RtshNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Shprese" kënduar nga Gjoni Athanas & Avni Mula.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Shprese".


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Pirro Cako. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Shprese, ti ngroh si dielli,
dhe si era endrrat larg i con.
Shprese, perhere me ty jetojme,
cdo cast, cdo sekonde

Shprese, kur ska me shprese.
Oh, sa frike, kur ska me shprese!
Ka te humbur ne kete bote,
qe humbin shpresen.

Thelle ne zemer, thelle ne shpirt,
ndjej te madhen dashuri.
Mos e humbni shpresen, ju njerez!
Dashuria eshte pergjigja, dashuria,
e cfare tjeter?
Si nje re ne fluturim,
shpresa na coin larg, sa larg.
Mos e humbni shpresen, ju njerez!
Dashuria eshte pergjigjja dashuria,
e cfarv tjeter?

Shprese, ti je si era,
vere e vjeshte, dimer, pranvere.
Fryma e dashurise pafund,
cdo cast ne jete.