Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyljeta Shamolli

Gjyljeta Shamolli - Dallendyshja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tju Tregoj diqka te dashur o femij
shpesh ne dhomen time mblidhen nje
shoqeri
shikojn shikojn afer dritares dallendyshet
me plot habi.x2

ref.
dallendyshja fluturoj por kthet te na shiqoj
mos dikush po e ngacmon folen qe po e
nderton .x2

disa dit me rradh punoj pa nderprere binte
binte fije te mbushura me dhe .shum
shpejt shum shpejt e perfundoj folen qe
e filloj x2

ref.
dallendyshja fluturoj por kthet te na shiqoj
mos dikush po e ngacmon folen qe po e
nderton .x2

ref.2 -:
e ne vjesht kur te shtegton un folen do
ta shiqoj do ta ruaj nga shiu e debora
qe tme vish kur te vi koha .x2

Ky tekst u dërgua nga  lauresa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 26/12/2010


Më Shumë Këngë Nga Gjyljeta Shamolli:


Komente 0


Gjyljeta Shamolli - Dallendyshja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dallendyshja".
3. Video është e këngës "Dallendyshja", por nuk këndohet nga Gjyljeta Shamolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.