A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gjyste Vulaj - Djelli Dhe Hana


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"A Behesh Merak"


ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot (yeah)

me ke be per veti djal por sa i kam kuptu
... i kam harru i kam mallku,gjith fjalet keq
me kan mashtru hey pse na kan denu un e ti mos
me kalu na kan ngatrru fatin ton
o djal shum keq na e kan shkru

du me fol or djalo po spo me len nana
hajde fol me shenja si dielli dhe hana
du me fol o djalo du me qen e jotja
po na kan largu porsi ylli e toka

ste flas dot o djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej

per ne te dy fati keshtu qenka shkru hej
te mos jemi pran por te dashurum

ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej
per ne tedy fati keshtu qenka shkru hej te mos
jemi pran por te dashurum

me ke be per veti djal por sa i kam kuptu
i kam harru i kam mallku,gjith fjalet keq
me kan mashtru hey pse na kan denu un e ti mos
me kalu na kan ngatrru fatin ton
o djal shum keq na e kan shkru

du me fol or djalo po spo me len nana
hajde fol me shenja si dielli dhe hana
du me fol o djalo du me qen e jotja
po na kan largu porsi ylli e toka

ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej
per ne tedy fati keshtu qenka shkru hej te mos
jemi pran por te dashurum

ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej
per ne tedy fati keshtu qenka shkru hej te mos
jemi pran por te dashurum

aman mos ma le zemren pa ma ni eja merre shpirtin
e kam veq per ty jeta jo nuk shkon
me dhimbje e me lot ka per t'qen mekat hej na me shkue kot

du met fol o djalo (2x)

ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej
per ne tedy fati keshtu qenka shkru hej te mos
jemi pran por te dashurum

ste flas dot or djalo mos ver shpresa kot
as dielli as hana sjan takue dot hej
per ne tedy fati keshtu qenka shkru hej te mos
jemi pran por te dashurum


Lyrics submited by Arton Fanaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019