Më mbaj mend (për 1 muaj)

Glenis Dume
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Glenis Dume është këngëtar i njohur. Glenis është nga Shkodra dhe studion juridik. Një personazh tashmë i njohur i botës muzikore në Shqipëri. Ai ka kënduar që në moshë të re me emra mjaft të njohur të muzikës lirike dhe asaj operistike, si dhe është fitues I disa çmimeve kombëtare në disa evente të ndryshme përballë moshatarëve të tij. Glenis gëzon një mbështetje të madhe të familjes në përpjekjet e tij për të bërë më shumë emër dhe famë në botën e spektaklit, kryesisht në atë të muzikës. Krahas muzikës Glenisin e tërheq shumë edhe skena e teatrit ku ka pasur disa angazhime si interpret, si dhe piktura me të cilën ai ushtrohet vazhdimisht. Pavarësisht tërësisë artistike të veprimtarisë së tij, ai ka vendosur të ndjekë studimet për juridik. Në “The Voice” vjen me moton për të çuar në një hap akoma më cilësor si dhe për zgjeruar më shumë famën në botën e muzikës.

Në vitin 2006, Glenis Dume shpallet fitues në Gjeniu I Vogel 2.

Në vitin 2014, Glenis Dume merr pjesë në The Voice Of Albania 4.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Fitues i

Gjeniu I VogelKomente mbi këtë artist