Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG

Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers

Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 31 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Luani  
Gold AG është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, që këndon muzikë hip-hop. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Gold AG ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  3989

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Goldi Ta Kall (2013)

Bonu Vetvetja (2012)

Urime Shqiperi (2012)

Realiteti (2011)

The Goldfather (2011)

Aga In Da Hause (2010)

Amaneti (2009)



Vëlla E Motër
Lamtumire
Komandant
Shqiptar
Dashnia E Nanes
E Mira E Ulqinit
Shqiptar 2
Omëlsina
Bonu Vetvetja
Babë

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime (2)

Disqus Comments




teksteshqip.com © 2007 - 2017