A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Kosova Republikë

Teksti i këngës:

Gold AG:

Kur s'duron zemra shperthen veq e verteta
Gajle permi gajle kejt e rrast koka jeta
Shumica e harrun ata qka e perjetun
Kush po don qysh po don me neve o ka lun
U harrun ditet e ftofta e gjaku qe u derdh
Pozita qe e kini s'di juve pse ju erdh
Na shkoi dita e nata me protestë e demostrata
Veq per mi pas n'dor kejt ato qka i pata
E nanat e ngrata kta mas mirti e din
A thu kthehen gjall fmija te shpija kur vin
Spaska rahati pa u bashku cepum-cep
Pa e nxjerr hakun e fmive t'vram n'djep
Njejt si perpara e bojm Rezistencen
T'fala Anglis thuj ta q* Konferencen
Se vakti i ka ardh kejt mu kthy ne ven t'vet
E bashkume Shqipnia me ni flamur ni shtet.

REF:

Ty të kam jetë e atdhe
Sa e madhe që më je
Sa njerëz për ty jetën e kan dhan
Shqipëri ja ku më ke
Per ty vdes për ty kam le
Kuq e zi valon anë e mbanë

Gold AG:

Vitet kalojn e vjen i njejt Janari
Trazira ka gjithkund lot e gjak Shqiptari
Politika po flen e ti shaj qa dush thuj
Po menojn qe gjith ju hec kungulli permbi uj
Garant e ki harru ni moment qe ki me dek
Se rrena e hajnia kejt mrena ju ka pjek
Mos fola keq se pom doket ju ronova
Veq gabimet e juve kejt p'i lan Kosova
Puna kerkun hiq ju po doni lavdrata
Pse kurr nuk i boni ato qe i thoni n'fushata
U msum me ato fjal qe kejt kontra na kan dal
Po pom doket qe ksaj here koha kurr sdo me na fal
S`mun asni pakic t'mir anash me mledh
Pun e madhe ti a ki se aj ka vi veq per me vjedh
Fundi i ka ardh e po du me qit pik.
Se dej sa t`ka Shqiptar kjo Kosov o Republik.eey

REF:

Ty të kam jetë e atdhe
Sa e madhe që më je
Sa njerëz për ty jetën e kan dhan
Shqipëri ja ku më ke
Per ty vdes për ty kam le
Kuq e zi valon anë e mbanë

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019