A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Fuck Eulex

Teksti i këngës:

Do fjal si pi zori po ja u thom smrami her
Se ma pisa se ju jo skena pa najher
Osht fjala per juve qe kishe po na runi
Ju kejt ndryshe i boni e kejt ndryshe pi thuni
Qka jeni qu pesh luften ton me njollos
E cili ju ka met qe sna kini burgos
Ju jeni shum tuca qata merni trima
Dojm liri per vllaznit Ramadani e Kiqina
Kem ner e trimni kurr tmirat si harrojm
Dham jet per liri qata per to jetojm
Per kufi tShqipnis mos mkallxo ku I ka
Ju ma mir i dini se vet na I keni nda
Deshiren sun ma prek se qata e kom onderr
Ka ardh dita me ta pshurr at marrveshje Londer
Fanculo Salustro pisciare tua madre.
Distanti Kosovo portarli tutto ladre

REF:
Asnjeher nga ti jo shka nuk u dorzova
Se ma t fort se guri mu mbani KOSOVA
Ne folen e shqipes kuvendon shqiponja
Historia jon do tshkruhet me tri shkronja

I dojm tokat tona Preshev e Mitrovic
Po thot Anamorava me Llap e Drenic
Dukagjin e Koshare Pashtrik e Gollak
Cdo pllam Kosove na e mbrojtem me gjak
Pra kujdes Evrop e siklet mos I jep
Flamurin na ndrrove po djemt mos mi prek
Mos luj me lotin qe e derdhem shum vjet
Se tash pasha Zotin ta krisim apet
Djemt qe po I mer ata e mbrojten pragun
Liroje Çelikun , Sulltanin , Lushtakun
Shpiunat spo flejn ska kush ja nal gojen
Pazar n'Eulex kejt na shiten Kosoven
Diqka si gjarper mes neve po hin
Diqka po vendoset po kerkush spe din
E na si qyqe po rrim veq tu I pa
QOHU KOSOV se kejt dojn me na nda.

REF x2:
Asnjeher nga ti jo shka nuk u dorzova
Se ma t fort se guri mu mbani KOSOVA
Ne folen e shqipes kuvendon shqiponja
Historia jon do tshkruhet me tri shkronja

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019