A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Veq Vet

Teksti i këngës:

Kto rima qe po i thurri i boj ma t forta se guri
Inat-g nuk i pranojn se tani krejt famen jav pshuri
qaj skeleti vet i 10ti qe ec vet midis qyteti
Kush i plasi inat-g njo e dojn kejt mileti
Edhe dushmont um dojn po ata se pranojn
Pot perbej ku dush se bash kejt senet mi ngojn
E tani qojn komente vari ka*i ky kengetari
Po nese nuk um don mu ti qa pe ngon mas pari
Dopsira pa ftyra krejt ty tka dal yndyra
Mos um detyroni...
Se shum i kom qef bile kurr ngjys si lo
Tani me bo me bo me tpa krejt cop kom met bo
I prap e i urt jom kan edhe si fmi
Se tmiren edhe tkeqen prej ateher e kom than nsy
Me rrejt nuk di se nuk don Gold AG
Se prej A deri nZH krejt i mbroj fjalt emija

REF:
Se kejt jon dopsira kur aga o knej
Bjermi teton se kejt ftyrat jav thej
Mos u nxej dost hiq mos i jep siklet
More bonu me kon dush se un tkalli veq vet

Do repera n tastiera ajrokrema gangstera
Po hajn mut me gishta po kurr sdalin te dera
phu bre nanen shum e tutca ishi kan
Ti Goldin sun e shan kejt Prishtinen me ta dhan
Tani thu kishe spo du se ata mirren me mu
Thu edhe s`thu jon dy sene me guxu
Se sa qe nuk don veq nuk mun se msakaton
Um rrxon kur e bon virgjine mamin ton
Po po pritoj me sha po sdurohen kta muta
Kaniher kur mshohin mkqyrin si huta
Jom knej e anej n kejt boten prezent
Dosta e jarana kena nsecilin ven
Fansa ma trent se te AGA a ke pa
Krejt jon si vlla me vlla e kallin flak me qa ka
E din teton qe se boj per emer
E ajo qe na lidh osht veq dashnia n zemer

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019