A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Ne Luftë E N'liri

Teksti i këngës:

Gold AG - N’lufte e n’liri

Ni djal Kosove po vjen si flamur
se i gjall kete vend more vlla se lshojm kurr
i gjall per jete kurr se hupi shpresen
flamurin e Shqipris moti ja dhash besen
ku t’shkeli un nuk lulzon armiku
mo ski frik Kosove se i fort oshte Qeliku
me veti kom shum e nuk jena pak
ajo shkini e mjere ma din tuten pak
se e mbroj kete vende n’qdo menyr qe kerkohet
edhe shpresa kur zbehet kjo Shqipe s’dorzohet
kush ma mire se un ti din rrugt e malit
pushka e Qelikut godet n’lule t’ballit
ndryshe e kom emrin e ndryshe e kom fatin
boll moj evrop n’mu e majte inatin
e un veten e di jom i paster si loti
qysh ma deshti zemra qashtu m’fali Zoti

ref:
Ne luft e n’liri heej nga ti nuk ndahem kurr
te kam si dy sy heej e skuqur me flamur
ne ty gjithmon lundrojn endrrat e mija
sa e shtrenjte eshte per ty Kosove liria

shum akuza bane per trimnit e mija
ti vendos qka dush se te un ashte drejtesia
se kurr kete atedhe n’jete se kom korit
me mundi e hallall ajo loke m’ka rrit
e n’lufte me qdo vlla ni cop buke e kem nda
ktu naj kan vra dikur me thmij e gra
mos harro evrop mos u ban pa marre
se do t’ju mallkojn edhe foshnjet nen varre
gjaku nuk humbe ktu n’tokat e mija
dielli po linde ktu po lulzon liria
eshte gjaku atyne qe ujiten kete toke
na e kthym Kosoven me nje tjeter epok
besen e maj e fjalen nuk e luj
frik veq prej Zotit e pi tjeter kerkujt
gjithmon Kosove ta kom than t’verteten
sakrifica per ty oshte vullneti per jeten

ref:
Ne luft e n’liri heej nga ti nuk ndahem kurr
te kam si dy sy heej e skuqur me flamur
ne ty gjithmon lundrojn endrrat e mija
sa e shtrenjte eshte per ty Kosove liria(2x)

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019