Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Gold AG - Jom Preshewar  (Feat. alimeti)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Amaneti"
nje dit e zymt kohe e pa kuptimte
nje zemer e madhe grymosur shumim
ma mir flak e me gjak
se me armiqe en prag
tosk e gek te bashkum me marr hak
i perkasim atedheut
siq i perkasim nanes
jemi drit per ket vend
sikur rrezet e hanes
bashk gjithmon
ball per ball dushmanit
squhet per jet kurr
nderi i vatanit
hani pini mbushni
qepa e arm.......................
.........................
........................
kadal shka ndaloje turrin
kurr per jet
nuk e trem burrin
mund te me varesh ne litar
prap dot them jam
preshevar

Vi ngas presheva flas ni gjuh amtare
Luftoj n´Drenic e luftof n´Koshare
Deri n´Kacanik o armik um nihet zani
Qu thrret lugina o Bardhyl Osmani
Prap neper shpia hin burgos Serbia
Cdo dit me panik kur tvjen Xhandarmeria
Luftova me nder e jo te ndertoj Villa
Mbeta pa asgje dhe se fundi ngrila
Shpesh i lutem zotit me mir tjem i vdekur
Jo nburg i tretur per Shipni i etur

150.000 Banor nkto Teritore
Prej 45-es ke bo qka tka ardh per dore
Qat'her kur na dajte me vllazni
Kur tokat e mia u dhan per Serbi
Kjo trev osht e jemja prej bregut e shpatit
Luftova per Preshev ne reforma t´Tanzimatit
Ska lidhje prej nga jom me randsi qe jom knena
Des per SHpini e ni gjak na rredh nvena

Sem trem turkia shkau as kerkushi
Des si rahmetlia gjysh Ramiz Agushi
Kto fjal qe pl thom pi t´nervozes
Sdu mu pre shiptar mo te kafja e Tozes
Boll diskriminim lem rahat ntroje tmia
Bomben e maj ndor jap shpirt te Xhamia
Vdekje tradhtarve fat perjet SHiptarve
Kto i kini AMANET nga 1 DODALLARVE


Ky tekst u dërgua nga Alimeti, Ages   shwaba   ArditK
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet