A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gold AG - Toka E Shqipnis'


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Aga In Da Hause"


Ti shipni m'jep nder ma jep emrin shqiptar/
Zoti m'fali n'preshev mu ni si preshevar/
Tosk e geg jemi pem nga nje deg/
Na ra e njejta hise na ra e njejta djeg/
Po e deshe fmin at'her ruje shipnin/
Prej kangve te djepit njellja dashnin/
Tregoj se kush je dhe kush ishte shiptari/
Dheu zhuritet po perseri mbin bari/
Kurr mos i harro kto fjal qe po i qes n'leter/
Preferoj senet e reja veq mikun maje t'vjeter/
Koha e djaleris o organi i pleqnis/
E rujta amenet ket gjuh prej Iliris/
Koha mbulon e gjithqka zbulon/
Zemra e gjan kejt dunjajen e fiton/
Dy duar per kok e koka per atdhe/
Beso veq ni Zot e maje veq ni Fe/

Ref:::
Atdheun se jap se ktu mfali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per Shipni etnike kan Toka e shipnis/
Token se jap se ktu m'fali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per shipni etnike kan Toka e shipnis/

E di qe Guximi osht fillim i Fitores/
S'tutna prej armikut qaq sa mali prej bores/
Jom optimist per c'do fjal qe e them/
Ma mir osht me lyp se me vjedh o vllau jem/
Se fjala me kanar asniher nuk ka zarar/
folni nja ka nja se po dokni si ne pazar/
Kini pak dashni e rrespekt per najni tjetrin/
kurgjo s'tkushton nese e rrespekton t'vjetrin/
mos u merr me tjer po boni vetes ligje/
Heshtja per t'meqmin gjithmon osht pergjigje/
Nese ske provu at'her s'din as me vlersu/
Ma mir osht ma heret se von mu pendu/
E verteta s'menon kejt haptas i bon/
osht keq per t'keqen kur si bjen pishmon/
S'deshta mu drejtu kur t'tham se u ngule/
Zoti ti dha syt ti kurr nuk ju perkule/

Ref:::
Atdheun se jap se ktu mfali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per Shipni etnike kan Toka e shipnis/
Token se jap se ktu m'fali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per shipni etnike kan Toka e shipnis/

Masi ske ni tue sha/
Se beson e thu qe ska/
E bon be si kurgjo/
se po thu qe se ke pa/
He t'vraft perenia qe as veten nuk pe njeh/
E dikush kur ta rras plum kallxo dhimten a pe sheh/
Shtir situata e sidomos kur te vjen nata/
Na ka hup kejt Morali,Kultura,Edukata/
Vrahen e prehen e skapet hiq kerkush/
Taksirat mos e paq se shkon si qeni ne rrush/
Men po na japin e si posedojn per veti/
Policija po vjedh drog hej ku ka met shteti/
Mu ni gjoint sma lajn anej me killa i mshojn/
Thojn qe pe arrestojn po mas ni kohe pe harrojn/
Kur jon hajna shteti qysh pret mu kon mileti/
A keni more Zot? O djem a jeni n'veti?/
Pe merr n'qaf ni popull e hiq sje ka e din/
Me ato pare qe i vjedhni bleni tetan Qefin/

Ref:::
Atdheun se jap se ktu mfali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per Shipni etnike kan Toka e shipnis/
Token se jap se ktu m'fali Zoti/
N'sa pjes jeni nda pom thot Kastrioti/
Qendisja kufijt vlla prap Iliris/
Per shipni etnike kan Toka e shipnis/


Ky tekst u dërgua nga Mirela   lavdimii   Lin2i   IceMan   fitore   dinny
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019