Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  147

Ju qoj t'fala n'Shqiptari se ska qka m'ban mu TRIBUNALI
Se apet KOSOVEN teme e mbroj me gjak e nuk e fali
Se jom bir i kti veni luftoj kur m'thirr vatani
Gueril jom si Enveri si Shkelzeni e Luani
M'rriti kulla me KANUN jom djal prej DUGAGJINI
Na e lan t'part ni amanet pej shkive nuk na tremet syni
Ni pushk e maj n'dor se zemra don liri
Zoti m'fali si SHQIPTAR e kjo tok quhet SHQIPNI
Nale turrin o dushman se kom me veti ni DEQAN
Kthehen shkijet n'arkivola nisja kanges GLLOGJAN
Jom PRIZREN dhe GJAKOVË e kom PEJËN me RUGOV
MITROVICA osht e jona ta jap besen oj KOSOVË
E kom rrugen per MORIN armatim e kam TROPOJËN
Thuj armiqve " MIR SE VIN " se me BARUT ja mushi gojen
Ni allti e ni sharki hala n dor e ka SHQIPTARI
Cofni shkije n'Beograd se HARADINAJ o ktu pari

Reff:[2x]
Jooo nuk ka gjyq qe m gjykon
Me prit o vendi im
Se n'zemer po me vlon
NI KOSOVË ME DUGAGJIN

N'ket jet mat mire a ka se me ra per venin ton
Kom me veti t'ri e t'reja jena bashk ni bataljon
Vjen LLAPI me GOLLAK e DRENICA me REQAK
Qohet SHKUPI E LUGINA me GILAN e KARADAK
Pi TETOVE e n'BOLETIN e kem ni komb e ni qendrim
Knojn trimat naper male nuk jetohet n'okupim
I kom gjall more Armik me PASHTRIK e KAQANIK
ILIRIDA qohet n'kam jom SHQIPTAR dej n'SELANIK
Kto fjal qe i thom mos i harro pash mu o vlla
Dije djemt e DUGAGJINIT nuk e dojn jeten me shka
E boj SHIPNIN NATYRALE se kerkun se du kufinin
Nese vdes mos um kaj amanet po jav la gjinin
SHQIPONJA n'zemer jeton mrena naper gjak
KUQ E ZI SHIPTAR me emer si me dek se mdoket pak
Nese mes pa armantim dije plum e boj gurin
AMANET TA LO KOSOV RUMA GJUHËN E FLAMURIN

Reff:[5x]
Jooo Nuk ka gjyq qe m'gjykon
Me prit o Vendi im
Se n'zemer po me vlon
Ni Kosove e Dukagjin


Ky tekst u dërgua nga Ardit Qerimi (rodditt)   Gazmend   D1tAa   fitore


Renditja: Top 200
Publikimi: 11/05/2011Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Gold AG - Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon".
3. Video është e këngës "Nuk Ka Gjyq Qe M Gjykon", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.