Audio

Top 200

Gold AG - Jom Musliman  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  103

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/07/2012

2012-07-17T16:18:39

Këngë e albumit:

"Bonu Vetvetja"
Athu prej teje a hek mileti
Nese per gjdo pun nisesh prej veti
Ti nuk e thu ato qa ki mrenda
Se fjalt e tua i ka prish rrena
Dijen e njerit e shkatrron harresa
E bujarin e ti e hup neglizhenca
Kurr mos u bo pjes e ksaj loje
Vlla mos qit t'paverteta pi goje
Nket bot kalimtare jem veq 1 kalus
Kjo jet quhet perjetim mashtrus
Bonu i fort maje durimin
Fal nese mund mposhte zemrimin
3 sene jon qe ti i posedon
Ki xhelozi lakmi e pasion
E shnetin tond se qon naper mend
Se kur e ki e harron e kur t'hup e permend
E shum lakmitar qe nuk kan bes
Po thojn per mu ka hi ntripa tfes
Goja e tkeqit asniher snalet
Ky me tatuja knej keshe po falet
Garant mer drog e pin alkohol
Du me ta thon met nime mos fol
Ski qa mu mar me paragjykim
Se nzemer qa kom veq ZOTI e din
....................

Ref;4
....................
E din qe ki me dek ki mu bo dhe
Njoftohu me fe e mer vesh se kush je
Pse shtet laik o politikan
I du drejtat e mija se jom MUSLIMAN
....................

....................
Ku na met marrja ftyra mas pari
Kurr ksi kulture nuk ka pas shqiptari
Mu mlu e kesh se ma mir doket desh
Ksaj pune i thojn e qume pesh
Me ta dhon trunin tem ndryshe menon
Loti tpikon kur ti bjen pishmon
Athu per ty qe sje besimtar
Kallxo kur des anej qa ki me mar
Pse nuk bojm tmira sat mujna
Kur e dim se kjo jet sosht e kerkujna
Vitet kalojn e rinia po shkon
Athu prej ksaj jete kush ma shum fiton
Ai qe ka shum shpi me pishina
Ose ai qe ma pak i gzon do jetima
E di qe um shajn ata qe zbesojn
Veq von ka mu kon ather kur e kuptojn
Deka e sigurt e jeta e shkurt
Qite qa ki n'at zemren e ngurrt
Ski ku me ik ski ku mu mshef
Ndodh qe neser nuk jom e nuk je
Tmira e tkqija knej qa i bone
Jesin kapituj nhistorin tone
Njejt si per ty per mu e per tjer
Jeta ksaj bote osht veq 1 der
....................

Ref;8
....................
E din qe ki me dek ki mu bo dhe
Njoftohu me fe e mer vesh se kush je
Pse shtet laik o politikan
I du drejtat e mija se jom MUSLIMAN
....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend   EnnisaaAG
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...