Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Me Fal O Allah

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fal O Allah".
3. Video është e këngës "Me Fal O Allah", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Me Fal O Allah  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Këngë e albumit:

"Më Fal O Allah"

Komente

3 🔥

29/07/2013

2013-07-29T08:44:12+00:00I rritun si mbret nfamilje mbretrore
Thash kom me bo cdo sen qe mvjen per dore
Dikur hiq pa frena I dalt prej rruges t’Zotit
Kurr njet si kisha bo veq ti kisha ment e sotit
T’falemnderit Allah qe sem humbe n’ato mnyra
N’at koh qe kesh I humbur e si bona shum detyra
Fajet I ka shpia aty ku pihet rakia
Mo vlla pash Zotin se sherrin ja sheh fmia
Alkooli bjen vrasje bjen sherr e bela
Tmjer ata per veti qe me to bojn sefa
Hiqju vlla pi saj mos pi kurr oj moter
Bereqetin ma tmir e ki ushqimin nsofer
Se per njerin Allahu shum sene I krijoj
Dikush se besoj e dikush e ofendoj
Po ai qe e beson edhe I qon durt ka ai
Ai kurr nuk osht I pit e kurr snguc pa faj.

AH , sa mekatet Zot i paskam bo
Sa dit i pata t`mira po i kalova kot
Sa shook m`paskan dasht , veq ni got me pi
E un e harrova takimin me ty.
Syri pikon lot , gjynahet kujtoj
AH , sa denohet ai qe t`mohoj
M`fal o ALL-LLAH zemra tash po thot
m`fal çdo gjynah o i madhi Zot.
Edhe pse larg meshires , tonde pata mbet
Ti prap m`furnizove me çdo te mir n`ket jet

Shum dit e shum nat pa gjum pa vetdije
Diqka ktu ka tkeqe e po du mi ra nfije
Athu pse Allahu bash ket sen e ndaloj
E sa shum tmira tjera na fali e furnizoj
N’at koh qe e kom pi e qka bojsha nuk e di
Po gabimin me zemer gjithmon mrena e kom ni
U tutsha po vdes me kejt tpit ngat meje
E sa I mjer isha kon kur kisha dal para teje
Tfalemnderit me shpirt me zemer perjet
Se mbeshtetjen e vetme tek ti e kom gjet
E sdu gjynahqar me dal prej ksaj bote
Mos na largo kurr Zot nga mshira jote
Se pa ty jemi t’humbur e skem ka ja mbajm
Forcona ma shum sidomos kur na shajn
Per cdo sen qe e kom thom Elhamdulilah
Lutem qe kur tvdes t’them La ilahe ilAllah.

La illah ha illallah
Muhammad ur rasullallah (2x)

O ju qe keni besuar , ska dyshym se vera , bixhozi , idhujt dhe heqja e shigjetave per fall , jan vepra te ndyra nga shejtani
Pra largohuni prej tyre qe te jeni te shpetuar.


Ky tekst u dërgua nga  EnnisaaAG   blerinaAG
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet