Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Lotët E Djalit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  325

Sa her qe nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges te babes dhe po e lus ZOTIN
Të kthehet pash lotët e mi

Koha po kalon bashk me to po kalojn vitet
Ti nuk je ka sheh bab djali jot po rritet
Nana pom kallzon qe ti je lut mem pas
Jom shembull per te ton djali ma i miri n`klas
Edhe msusja mu m`ka vet qe ti n'mbledhje nuk je ardh
E di qe buza ka met kesh se un ftyren ta kom zbardh
Nana po merzitet pe vrej qe pi mungon
Maje n`men si na bab kerkush n'jet nuk t`don
Ktheju djalit tond hajde bab qa je ka pret
Kejt pi pret dikush te shkolla une po kthena vet
Po du met perqaf e me ti thon 100 fjalë
Ja kom nis me shku n`Xhami sa mir jom msu mu falë.
Lutna per ty e per nanen se zemra mu ka vra
Lutna deri ta shoh hanen se mka marr malli me t`pa
I qoj durt ka qielli ki meshir o ZOTI jem
Ma ruj nanen e mu ruma ZOT baben temm

Sa her që nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges të babes dhe po e lus ZOTIN të
Të kthehet pash lotet e mi

Jom ka i ni per ty bab tona punt e kqija
Po une ty t`kom n`zemer qysh je n`ondrrat e mia
Sa t`kom dasht more bab gjithmon t`kom prit te dera
Po ti diqka ndryshove nuk je si herav tjera
Lej punt e kqija kthehu te familja jote
Se me ty si krahasoj kurr t`mirat e ksaj bote
Nuk shkon dit as nat qe sum thot zemra me kajt
Ma shpesh se ti po vin kusherit e dajt
gjyshi mka kallzu per dikur qysh u kon jeta
Per me ju majt juve gjall i ka shit tokat e veta
E ti mu m'harrove m`ke lon si mos mem pas
Kthehu pash mu bab se zemra do mem plas
E kom marr librezen kejt me 5`qe e kom mush
Po du me ta kallzu un vi t`shoh ku tdush
Tash o muji i meshires Ramazani o ka vjen
Hajde pak per hater t`nanes e pak per hater tem

Sa her që nanes un po ja fshi lotin
Për ty po lutemi të dy
Kam munges të babes dhe po e lus ZOTIN të
Të kthehet pash lotet e mi (3x)


Ky tekst u dërgua nga Arlinda Haliti   blerinaAGGold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/06/2014
Teksti: Gold AG
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: MProduction


Gold AG - Lotët E Djalit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lotët E Djalit".
3. Video është e këngës "Lotët E Djalit", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

36
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 46