Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Mos U Dorzo

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Dorzo".
3. Video është e këngës "Mos U Dorzo", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Mos U Dorzo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Nguce Ananin"

Komente

2 🔥

08/08/2014

2014-08-08T22:40:12+00:00Kosov Ku je
Kosov Ku je
Kosov ku je Mos u Derzo Kurr Mke met pa himn e mke met Flamur

Kosov Ku jeeee

Boj kritika per plasi se asnjo se duj pi qefit
shyqyr qe e kom muziken me hek gjysen e mllefit
spaku qaq sa di bile do fjal mi kallxu
mos mu tut po me guxu
se korkon s'du me diviju
hajt merri syt emi e kshyr a po she nisoj
ndash merre kejt zemren kshyr pse sun po duroj
mu kon qe s'ma nin beso qe ndryshe isha dok
kaniher thom vet me veti sdi qysh po na man kjo tok
un i keshi t'kqijat e t'kqit mi keshin fjalt
qaj qe s'po kishke men qaj pe majke kryt te nalt
jetoj me ni ven ku rinia do mu shkep
qaty ku i forti t'ligin e bon per kryp e kep
qaty ku milioneri e ka venin n'politik
qaty ku akuzohesh nese mirresh me muzik
kjo o shpija jem qe shum her po ma qesin timin
mos me kan hatri i do t'mirve moti ja kisha vu Tymin

ref 2
kosov ku je mos u dorzo kurr
m'ke met pa himn e m'ke met pa flamur
m'ke met pa lindje e m'ke met pa veri
m'ke met si nana qe jet pa fmi

E moj kosov t'ka ilfitu tuli mikrobi
tuten pi ni fjale petabogi e sociologe
episodi s'kan tut qe a pe she qfar gjesti
pak para Ramazanit te na bohet birra festi
e ku mos me plas be qe kejt pot bajn zeher
ktu ka burgje met pa fajshem e kriminela n'sheher
invalid i luftes qysh jeton se din as vet
ai luftoi per liri e dikush luftoj per pushtet
a pe sheh q'ka bon vaki more vllau jem ktu pari
a dalin lot e tu kur ishe lot e ni ushtari
a thu edhe sa vjet ka mu derdh gjak i trimve
na shkoj jeta tu hjek k'to barikada t'shkive
e shqiptart e shkupit tem i pshtetin per muri
presidentja akuzon qe shkive pi kallet flamuri
e na po akuzomi per ton jeten me na mshel
e kta politikan t'mutit asnjo gojen s'din me qel

ref 2
kosov ku je mos u dorzo kurr
m'ke met pa himn e m'ke met pa flamur
m'ke met pa lindje e m'ke met pa veri
m'ke met si nana qe jet pa fmi

T'keqen s'ja menoj kerkuj t'miren mos ja bofsha
n'likuren e dove dikuj as anderr mos kofsha
se tani isha tut shum
e m'ke dhimt si plum
kisha menu qe jom qaj e ma nuk qona pi n'gjum
kur se beson ZOTIN per mu fajsu pse e thirr
aj kerkujna si bon keq bre eka zemren e mir
e din qe njeri gabon se veq ZOTI o perfekt
po se din i ngrati qe kejt zemren e ka dekt
ose e ka t'kalbt ose ma mir thuje t'prisht
per do patriota t'mdhaj krejt kjo fe o arabisht
e din qe kan mem sha bash qitu pjesen e tret

po ma von keni me pa qe ky sen o i vertet
e ata qe um shajn ksh i njeh kallxoja deren
n'dash mledhnu komplet se ma ndryshoni qeren
ai qe ktu po nalni se pom doket qe ktu e zgata
se tani pom akuzojn e tani pom shtin me dhan deklarata.

ref 3
kosov ku je mos u dorzo kurr
m'ke met pa himn e m'ke met pa flamur
m'ke met pa lindje e m'ke met pa veri
m'ke met si nana qe jet pa thmi


Ky tekst u dërgua nga  ArmendAG
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet