A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gold AG & Afrim Muçiqi - Këngë Për Ali Ajetin


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/11/2017

2017-11-26T16:02:00

See Also

Afrim Muçiqi

Song from the album:

"Dy Krisma"

Song from the album:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"


n'qohuno n'qohuno djemte te ri,
bonu gati per liri, se liria jemi ne,
gjith do t'vdesim per atdhe.
lumja shqipja ken ka djal, Ali Ajeti kosovar,
prej podujeves deri ne merdar tuj bo luft
me serbjanet.
Ni her kom lind, me vdek nuk di, jeton i gjall
kush bjer per liri se neve s'na trem as krajli as mbreti,
jam djal kosove, une jam Ali Ajeti.
Ni bes ma thyve i tha vllau vllaut, jam shpresa e kosoves
e tmerri i shkaut, nuk vjen liria pa kris alltia, se ala
i ka gjall o burrat shqiperia.
ju mos na qani shoke, mos na vajtoni, veq amanetin kurre mos e harroni
bashkimi jone zhdo armik e ndal e lumja moj shqipe kon e pate djal.
lumja shqipja ken ka djal, Ali Ajeti kosovar,
prej podujeves deri ne merdar tuj bo luft
me serbjanet.
oj shqiponja e zeze, oj flamuri kuq, gjuaj moj alltje, kurre mos ja huq,
prej femjes tem st'heka prej shoke, ti nqove kombin e shkijvet pretoke.
me kong per trima ne djep jena rrit, sa her eke kersit e nuk s'me ke korit
lufta shqiptarit esht endrra e trimit, se armiqt s'i dojme kurre mrenda kufirit
kosova shkinet s'ja duron faron, vi prej podujeve ta kalli merdaren, llap e gullak
krejt i kam me veti, shqiptare kosove vlla, jam Ali Ajeti.
n'qohuno n'qohuno djemte te ri,
bonu gati per liri, se liria jemi ne,
gjith do t'vdesim per atdhe.(x2)
ehhhej nona bukes u vra alja amanet tuj lon, le t'na rrnoj kosova e lire,
le t'rrnoj shqiperia noonee(x2)


Lyrics submited by Luis Zgatari
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019